Drodzy uczniowie!

Codzienne zajęcia szkolne zostały wprawdzie zawieszone, ale edukacja trwa dalej. Przeniesiono ją do Internetu jako tzw. zdalne nauczanie.  Z myślą o tych z Was, którzy na co dzień rozwijają swoje zainteresowania związane z językiem niemieckim, przygotowują się do konkursów przedmiotowych,  uczestniczą w kołach zainteresowań i konsultacjach, są  uczestnikami wymiany uczniowskiej z Crailsheim,  przygotowaliśmy szereg materiałów, ciekawostek, publikacji i zadań do pracy w domu metodą online.

Podczas najbliższych dni będziecie mieli okazję przy pomocy naszej strony  nie tylko powtórzyć  materiał z zajęć, ale też spojrzeć na swój przedmiot z nieco z innej strony. Mamy nadzieję, że znajdziecie tu przestrzeń do rozwoju indywidualnych pasji i satysfakcję z realizacji zainteresowań. Każdemu z przedstawionych zagadnień będą towarzyszyć filmiki, piosenki, prezentacje, quizy i ćwiczenia sprawdzające.

Serdecznie zapraszamy Was do przesyłania uwag i pomysłów do nauczycieli przedmiotu oraz do współtworzenia strony!  Dajcie nam znać, o czym chcielibyście przeczytać!

W tym tygodniu usłyszycie m.in. o niemieckich przysłowiach i słowach, których Niemcom zazdrości cały świat. Zabierzemy Was na wirtualną wycieczkę po Berlinie i zajrzymy do naszego partnerskiego miasta Crailsheim!

Bądźcie z nami!

Nauczyciele języka niemieckiego 

I LO im. ONZ w Biłgoraju