Tradycyjnie przed świętami dotarły do Nas życzenia z zaprzyjaźnionego Gimnazjum im. Alberta Schweitzera w Crailsheim. W imieniu społeczności niemieckiej szkoły przekazał je Nam dyrektor Günter Koch. Poniżej treść jego listu w języku polskim.

Szanowny Panie Dyrektorze Klecha, Drogi Kolego, Drogie Koleżanki i Koledzy z naszej partnerskiej szkoły!
Chciałbym wykorzystać chwilę spokoju, by przypomnieć o sobie i równocześnie podziękować Wam za naszą długoletnią przyjaźń i partnerstwo.
Od ostatniego pobytu w Crailsheim uczniów i opiekunów z Biłgoraja upłynęło już kilka tygodni. Mogę chyba powiedzieć, że organizatorzy przygotowali ciekawy program, i że nasze spotkanie przebiegło ku zadowoleniu wszystkich osób.
Boże Narodzenie i Nowy Rok zbliżają się dużymi krokami. Obecnie nasze gimnazjum jak co roku przygotowuje Koncert Bożonarodzeniowy w Kościele Św. Jana w Crailsheim.
Nie wiemy, co przyniesie Nowy Rok. Ale dajmy się zaskoczyć! Wiemy z całą pewnością, że w nadchodzącym roku 2019 nasze szkoły spotkają się ponownie. Tym razem w Biłgoraju. Koordynatorem projektu została pani Monika Zapatoczny. Nie może się już doczekać przyjazdu do Biłgoraja. Z pewnością tchnie w naszą wymianę nowe pomysły.
Panu, Panie Dyrektorze oraz całej Radzie Pedagogicznej życzę z całego serca spokojnego i pełnego skupienia adwentu, Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
Szczerze oddany
Günter Koch
Dyrektor Gimnazjum im. Alberta Schweitzera w Crailsheim

/gb/

Foto: ASG Crailsheim