Wymiana uczniowska pomiędzy naszym liceum i Gimnazjum im. Alberta Schweitzera w Crailsheim może pochwalić sie 22-letnią historią i tym samym należy do najstarszych projektów tego typu w województwie i kraju. 

Palmę pierwszeństwa wśród  wymian szkolnych pomiędzy niemieckimi i polskimi szkołami dzierży jednak partnerstwo pomiędzy V LO z Poznania i Bismarckschule Hannover. We wrześniu tego roku obchodziło 35-lecie istnienia. Ciekawy artykuł pt. “Frueher war nicht alles besser” przypomina trudne, ale interesujące początki wymiany w 1983 roku.  Ulrich Wehking, który 23 lata temu objął opiekę nad projektem, opisuje jego rozwój i obecną sytuację. 

Sprawozdanie z ostatniego spotkania obu szkół w Hannowerze 16-22.09.2018 możecie przeczytac na stronie internetowej Bismarckschule Hannover (35 Jahre Schulpartnerschaft und Schüleraustausch). Wrażenia jednej  z polskich uczestniczek przedstawia strona internetowa poznańskiego liceum.

W imieniu społeczności naszej szkoły serdecznie gratulujemy pięknego jubileuszu i życzymy dalszych sukcesów. 

/gb/