05.10.2018 roku do Crailsheim na 23 wymianę uczniowską wyjeżdża 25-osobowa grupa polskich uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. W związku z tym rusza rekrutacja nowej grupy uczestników.

Uczniowie, którzy  w ubiegłym roku po raz pierwszy brali udział w wymianie (przyjazd uczniów z Niemiec) zostali automatycznie zakwalifikowani  jako uczestnicy 23 wymiany. Proszeni są o odbiór kart uczestnika w gabinecie 309.

Uczniowie zainteresowani wyjazdem proszeni są  o kontakt z nauczycielami j. niemieckiego Grzegorzem Bryłą lub Marią Kanty.

Przygotowania i przebieg projektu na bieżąco śledzi nasza strona internetowa. Na Facebooku powstała grupa wymiany. Pomocne są również zbiory naszej biblioteki niemieckiej, gdzie w każdej chwili możecie uzyskać informacje i broszury o naszym partnerskim mieście z Niemiec.

Tegoroczny projekt otrzymał dofinansowanie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Od czasu powołania przez Rządy Polski i Niemiec w 1991 roku wsparła finansowo spotkania prawie 2,5 milionów młodych ludzi.

Wszelkie informacje o wymianie znajdują się w zakładkach  „Wymiana” i „FAQ”.

Proponowany program:

5.10. Wyjazd autokarem do Niemiec

6.10. Przyjazd grupy do Crailsheim, zakwaterowanie w rodzinach.

7.10. Dzień z niemieckimi rodzinami

8.10. Udział w porannych lekcjach, poznanie szkoły, powitanie grupy w ratuszu, gra miejska

9.10. Wycieczka do Trewiru, zwiedzanie miasta śladami Rzymian, nocleg w schronisku

10.10. Trewir, dzień 2

11.10. Rajd pieszy, piknik, wieczorek filmowy

12.10. Wyjazd pociągiem do Bad Mergentheim, zwiedzanie Muzeum Zakonu Krzyżackiego, termy „Solymar”, wieczorek pożegnalny

13.10. Wspólne śniadanie w auli szkoły, wyjazd do Biłgoraja

(stan z 21.03.2018)

/gb/