Po dłuższej nieobecności witamy Was z porcją najświeższych informacji z zaprzyjaźnionego Crailsheim. Na początek podajemy trochę statystyki, którą w swoim biuletynie „Stadtblatt” podał Urząd Miasta w Crailsheim. A ta okazuje się bardzo ciekawa.  W minionym roku Urząd Stanu Cywilnego zanotował 190 małżeństw, o 28 więcej niż rok wcześniej. 171 par zdecydowało się na wspólne nazwisko, z czego 10 par wybrało nazwisko małżonki a 7 – podwójne nazwisko. W 19 przypadkach małżonkowie pozostali przy swoich nazwiskach.

Spośród zawartych małżeństw w 30 przypadkach jeden z małżonków nie pochodził z Niemiec. Od 1998 roku USC w Crailsheim dopuszcza możliwość zawarcia małżeństwa bez obecności świadków. Skorzystało z tego 57 par.

W minionym roku w Crailsheim urodziło się 530 dzieci, to o 17 więcej niż w roku 2016. Na świat przyszło 249 chłopców i 281 dziewczynek. Co czwarte dziecko pochodzi ze związku rodziców, którzy nie zdecydowali się na jego legalizację. W przypadku 154 dzieci co najmniej jeden z rodziców pochodzi z zagranicy.

Na czele wybieranych imion wśród dziewczynek królują Marie -12 razy ale tylko jako drugie imię, wybierana 7 razy Emily, Sophia (6) i Greta (5). Wśród chłopców ex aequo dominują Leo, Lukas i Noah (po 6 razy). Miejsce drugie to Maxim (5 chłopców), następnie Ben, Henry, Leon i Samuel (po 4 razy). Większość dzieci otrzymała od rodziców jedno imię, 187 – podwójne, 7 razy nadano potrójne imię.

W roku 2017 w Crailsheim zmarło 332 osoby, o 9 więcej niż rok wcześniej.

/gb/