W poniedziałek 16 października upłynął termin zgłaszania się kandydatów w zbliżających się wyborach na nadburmistrza Crailsheim (niem. Oberbürgermeister). Od kilku miesięcy znana była decyzja obecnego włodarza partnerskiego miasta (i zarazem orędownika naszego partnerstwa)  Rudolfa MICHLA (SPD), że nie będzie się on ubiegać  o reelekcję i jego 8-letnia kadencja (od 2009r.) będzie pierwszą i zarazem ostatnią.

12 listopada 2017 roku w wyborach zamierza wystartować łącznie 12 kandydatów, rzutem na taśmę ostatniego dnia swoją gotowość potwierdziło jeszcze cztery osoby. O dopuszczeniu kandydatów do wyborów miała zdecydować dziś specjalna komisja. Podstawowy warunek: kandydat lub kandydatka musiał uzyskać poparcie co najmniej 50 mieszkańców Crailsheim.

Jak informuje dziennik “Hohenloher Tagblatt” żaden z kandydatów nie posiada doświadczenia  w zarządzaniu miastem. Wszystko wskazuje również na to, że partie CDU i SPD nie wystawiły swoich przedstawicieli.

24 października kandydaci zaprezentują się w trakcie publicznej debaty w „Hirtenwiesenhalle”.

Dziennik „HT” 6 listopada zorganizuje jeszcze forum wyborcze, sześć dni później wyborcy udadzą się do urn.

Zwycięzcą i zarazem „głową” naszego partnerskiego miasta zostanie osoba, która uzyska absolutną większość, czyli ponad 50% oddanych głosów.  Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, wyborców 3 grudnia czeka ponowny spacer do lokali wyborczych. W drugiej turze mogą się pojawić nowi kandydaci. O szczegółach poinformujemy wkrótce

/gb/