Poniżej druga część naszego folderu promującego naukę języka niemieckiego w naszym liceum.

Od wielu lat nasza szkoła ma wiodącą pozycję w nauczaniu języka niemieckiego. Każdego roku uczniowie klas pierwszych  licznie wybierają „niemiecki” jako drugi język obcy. Dlaczego?

Powód nr 6: Wycieczki – język niemiecki pozwala na lepsze przeżywanie podróży i wycieczek do krajów niemieckojęzycznych. My dużo podróżujemy. W 2015 roku byliśmy w Berlinie, w 2016 w Wiedniu. Dokąd pojedziemy teraz? Możesz pomóc nam w podjęciu decyzji.

Powód nr 7: Kultura – Niemcy są na  piątym miejscu na świecie, jeżeli chodzi ilość wydawanych książek. Wyżej są jedynie Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Chiny i Rosja. Dzięki istniejącej w szkole Bibliotece Niemieckiej uczniowie mogą codziennie obcować z  dziełami Goethego, Kafki, Manna w oryginale, poczytać niemiecką prasę lub obejrzeć niemiecki film.

Powód nr 8: Wymiany – w 1996 roku nasza szkoła rozpoczęła wymianę szkolną z Gimnazjum im. Alberta Schweitzera w Crailsheim. Jak dotąd udział w 21 projektach wzięło 1,5 tys.uczniów z obu krajów. Uczestnicy przez 20 lat wspólnie odwiedzili 30 miejscowości w Niemczech. Wymiana  poszerza umiejętności językowe! Znajomość bądź nauka niemieckiego znacznie zwiększa też szanse na udział w wymianie szkolnej z liceum w bułgarskim gimnazjum w Burgas.

Powód nr 9: Ciekawe zajęcia pozalekcyjne – każdy z naszych nauczycieli poprzez dodatkowe formy pracy pomaga swoim podopiecznym w nauce języka niemieckiego. Zajęcia wyrównawcze, konsultacje, fakultety, przygotowanie do konkursów, olimpiad i egzaminów zewnętrznych – każdy uczeń jest mile widziany na takich zajęciach i sam wybiera ich charakter.

Powód nr 10: Konkursy przedmiotowe – od lat nasi utalentowani podopieczni przy wsparciu nauczycieli biorą udział w konkursach przedmiotowych i odnoszą w nich sukcesy. U nas każdy może się sprawdzić i znaleźć coś dla siebie. A na koniec każdego roku oferujemy Wam nasz cieszący się dużą popularnością Szkolny Konkurs Wiedzy o Niemczech.

Ihr seid bei uns herzlichst willkommen! Serdecznie Was do siebie zapraszamy!